Firma: ACE GLASS
Strona www: http://www.aceglass.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/firmaaceglass/
Oferta: Abonament SEO
Cel: Pozycjonowanie – zwiększenie ruchu z fraz kluczowych
Case study - Aceglass

Analiza sytuacji przed podjęciem współpracy

Kolejny klient, który zdecydował się na ofertę abonamentową to firma Aceglass. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką szkła i produkcją szklanych elementów takich jak: szklane schody, balustrady, ścianki. Szeroka gama oferowanych usług dała nam pole do popisu w kwestii pozycjonowania dużej ilości fraz. Zanim przystąpiliśmy do działań potrzebna była dogłębna analiza struktury strony. Opracowaliśmy strategię, dopasowując poszczególne słowa kluczowe do podstron witryny.

Po przeprowadzeniu kompleksowego audytu SEO natknęliśmy się na wiele błędów. W celu ich wyeliminowania rozpoczęliśmy proces optymalizacji, w którym uwzględnione zostały takie elementy jak:

 • Wprowadzenie poprawnych meta tagów: title oraz descrition.

 • Rozbudowę znajdującej się na stronie treści, którą poprawnie zoptymalizowaliśmy pod katem UX oraz SEO.

 • Uzupełniliśmy brakujące nagłówki.

 • Dostosowaliśmy zagęszczenie słów kluczowych.

 • Poprawiliśmy strukturę kodu strony, eliminując wszelkie błędy spowalniające witrynę.

 • Wprowadziliśmy poprawne adresy URL dla podstron serwisu.

 • Dodaliśmy zdjęcia oraz uzupełniliśmy brakujący tekst alternatywny.

Optymalizacja SEO

Pierwszy miesiąc działań

Po przeprowadzeniu optymalizacji przystąpiliśmy do procesu pozycjonowania. Stopniowo budując profil linków, tak aby odwzorować naturalny mechanizm pozyskiwania odnośników.

Screen 1. Miejsca wybranych fraz kluczowych zajmowane przez stronę – początek współpracy: kwiecień 2017 roku.


Rezultaty po 3 miesiącach współpracy

Efekty poprawnie przeprowadzonej optymalizacji strony oraz odwzorowanie naturalnego mechanizmu pozyskiwania odnośników zaczynają być widoczne. Witryna zaczyna nabierać popularności oraz zaufania w oczach wyszukiwarki, co zwiększa szanse na pozyskanie potencjalnych klientów dla firmy Ace Glass.

po 3 miesiacach - lipiec

Screen 2. Pozycje zajmowane przez witrynę na dobrane słowa kluczowe – lipiec 2017.


Aktualna sytuacja strony klienta

Następne miesiące upłynęły na konsekwentnie realizowanej strategii pozycjonowania. Poza budowaniem coraz to większej ilości odnośników do strony internetowej naszego partnera, skupiliśmy się również na rozbudowie obecnego contentu witryny. Po rozszerzeniu tekstów oraz dodaniu grafik, dokonaliśmy reoptymalizacji, co finalnie poskutkowało dalszym skokiem pozycji i wzrostem ruchu na stronie.

Screen 3. Pozycje zajmowane przez stronę na dobrane słowa kluczowe – luty 2018.


Analiza statystyk Google Search Console

Screen 4. Wykres z narzędzia Google Search Console pokazujący ilość kliknięć (wejść na stronę z poziomu wyszukiwarki) oraz wyświetleń strony dla stawianych zapytań.

Z powyższego narzędzia możemy wyczytać, że strona odnotowała aż 1 110 kliknięć, czyli tyle potencjalnych klientów trafiło na witrynę naszego partnera biznesowego. Taka ilość kliknięć została wygenerowana przez 89 200 wyświetleń strony w wyszukiwarce. Wraz ze znacznym wzrostem pozycji fraz, który nastąpił na przestrzeni miesięcy styczeń-luty odnotować możemy duży przyrost kliknięć. Jest to potwierdzeniem skuteczności naszych działań.


Analiza statystyk Google Analytics

google analytics - ace glass

Screen 5. Informacje zaczerpnięte z narzędzia Google Analytics dotyczące ruchu na stronie.

Dzięki temu narzędziu widzimy, że w okresie 10.04.2017-28.02.2018 na stronę internetową firmy Ace Glass weszło 2 374 użytkowników, którzy wygenerowali aż 3 118 sesji! Od początku naszej współpracy do obecnej sytuacji miesięczny ruch wzrósł niemal dwukrotnie. Nasz partner biznesowy, mając średnio ~ 350 użytkowników w miesiącu odwiedzających witrynę, zyskuje dzięki temu równie tylu potencjalnych klientów. Wejścia na stronę, które generują naszej działania, nie są przypadkowe. Są to osoby, które wprowadzają zapytania związane z ofertą firmy, co oznacza wstępne zainteresowanie.


Analiza statystyk Semstorm

semstorm - ace glass

Screen 6. Informacje zaczerpnięte z narzędzia Semstorm, które pokazuje ilość słów kluczowych w TOP 50 oraz TOP 10

Narzędzie te przedstawia przede wszystkim ilość słów kluczowych znajdujących się na pozycjach TOP 10 oraz TOP 50. Dodatkowo obrazuje zmiany jakie zaszły przez dany okres. Na ten moment strona posiada 29 fraz w TOP 10 oraz 207 fraz w TOP 50.


Podsumowanie

Firma Ace Glass skorzystała z naszej oferty abonamentu SEO, co zezwoliło nam na kompleksowe podejście do pozycjonowania strony. Możliwości jakie oferuje taki rodzaj współpracy są nad wyraz skuteczne, co widać na przedstawionych powyżej raportach.

Celem naszej agencji jest ‘napędzenie’ biznesu naszych partnerów, poprzez zwiększenie ilości klientów, co finalnie prowadzi do osiągnięcia większej sprzedaży. Czy w tym przypadku zrealizowaliśmy założone cele? Porównanie początkowej sytuacji firmy z obecną daje odpowiedź na to pytanie.

Jak widać na załączonych statystykach, na efekty pozycjonowania trzeba poczekać. Jest to proces rozłożony w czasie, który z każdym kolejnym miesiącem naszej współpracy owocuje i nabiera tempa.


Jakie korzyści płyną ze skorzystania z abonamentu SEO?

 • Stała opłata miesięczna

 • Relatywnie krótka umowa (najczęściej 3 miesiące)

 • Możliwość edycji fraz kluczowych

 • Obszerna analityka internetowa

 • Pozycjonowanie całej strony, nie pojedynczych fraz

 

autoresponder system powered by FreshMail