algorytm seo

Od maja 2016 roku mamy aktualizacje algorytmu Google. W wynikach wyszukiwarki  wyżej notowane są strony przyjazne urządzeniom mobilnym.

Mobilegedon 2.0 – rewolucja czy ewolucja?

Aktualizacje związane z mobilnymi wynikami wyszukiwania zostały potwierdzone przez pracowników Google 12 maja. Informacje te wywołały wielki niepokój wśród pozycjonerów, dlatego ochrzczono je mianem Mobilegedon 2. Czy słusznie?

Wydaje się, że jest to znaczne nadużycie. Zmiany algorytmu rankingu stron w kierunku urządzeń mobilnych jest naturalną ewolucją, dostosowaną do rzeczywistości XXI wieku. Dlaczego?

Kierunek: mobilność

Obecne trendy świadczą o tym, że ruch mobilny w USA w zależności od badania stanowi 55-65% w stosunku do komputerów stacjonarnych (35-45%). W Polsce podział ten zmierza do 50/50%. Założenie firmy Google jest takie, że wyszukiwarka ma być dla odbiorcy, a ten coraz częściej korzysta z internetu w świecie mobilnym. Amerykańska firma stara się sprostać wymaganiom użytkownika, gdyż rynek m-commerce dynamicznie się rozwija.

Responsywność ponad wszystko!

Google stawia na responsywne strony pod kątem wyszukiwań mobilnych. Witryny niedostosowane do nowych wymagań zaliczają znaczny spadki lub nawet mogą zostać niewyświetlone na smartfonach. Amerykański gigant podkreśla jednak, że bez wersji friendly mobile przetrwają serwisy, które mają wysokiej jakości, unikalne treści.

Kolejnym, ważnym czynnikiem jest także szybkość ładowania strony. Wdrożenie technologii Accelerated Mobile Pages umożliwia oznaczenie witryny etykietą AMP – sygnalizuje ona użytkownikowi, że serwis pozbawiony jest skryptów i elementów przedłużających ładowanie strony.

Aby sprawdzić, czy Twoja strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, wykorzystaj narzędzie Google: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Jeśli Twoja strona nadal nie jest przyjazna urządzeniom mobilnym, radzimy jak najszybciej to zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *