Pozycjonowanie stron Poznań

W skrócie: czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zbiór konsekwentnych działań, które zaprowadzą Cię do potencjalnych klientów – na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. To tam jest największy „ruch” w sieci. Mało który internauta ma czas i ochotę, aby zawędrować na co najmniej dwudziestą stronę wyników w wyszukiwarce. Wyjdź mu naprzeciw!

Decydując się na usługę pozycjonowania, torujesz sobie drogę do wzrostu widoczności Twojego biznesu w wynikach wyszukiwania Google. Im wyższa pozycja w wyszukiwarce, tym większa szansa na dotarcie do potencjalnych klientów. Ponadto pozycjonowanie to obecnie najpopularniejsza i najefektywniejsza metoda marketingu w sieci.

Wywindujemy Cię! Systematycznie, odkąd w 2012 roku założyliśmy naszą agencję SEO „Lokomotywa”, nabywamy niezbędnego doświadczenia i eksperckiej intuicji, aby z sukcesem przeprowadzić usługę pozycjonowania Twojej strony www. Ponadto regularnie uzupełniamy wiedzę na szkoleniach dla profesjonalistów. Mamy również na koncie setki wypozycjonowanych stron, więc wiemy, jak rozruszać Twoją witrynę!

Pozycjonujemy „na miarę”. Zawsze przygotowujemy ofertę i cennik na podstawie Twoich indywidualnych potrzeb oraz specyfiki branży, w jakiej działasz. Dzięki temu nasze działania związane z pozycjonowaniem są precyzyjne i skuteczne. Daj się pokazać - Twoi klienci i wyszukiwarka Google już czekają, aby Cię poznać!

Pozycjonujesz - zyskujesz!

Divider

Na co możesz liczyć, wyruszając z nami w biznesową podróż?


Rozkład jazdy, czyli etapy współpracy

Divider

Pozycjonowanie wymaga przyjęcia strategii długofalowej – tylko taka umożliwia wypracowanie stałych korzyści. Zanim wyruszysz z nami w podróż ku wysokiej pozycji w wyszukiwarce, nasza ekspercka załoga z Poznania ustali dla Ciebie indywidualną trasę i jej koszt na kolejnych 12 miesięcy. Koła w ruch!

Stacja I DOBÓR SŁÓW KLUCZOWYCH

Na samym początku zadbamy o dobór fraz, które najtrafniej określają Twój biznes. Wspomogą nas w tym niezawodne narzędzia analityczne: Semstorm, Ubersuggest oraz Planer słów kluczowych AdWords. To właśnie słowa kluczowe generują ruch na stronie i przekładają się na cenne konwersje.


Stacja II AUDYT SEO

Pozwala zbadać kondycję Twojej strony www przy zastosowaniu specjalistycznych narzędzi. Za pomocą Google Speed Insight sprawdzamy, jak szybko witryna się wczytuje, a Google Mobile Friendly pomaga nam stwierdzić, czy jest dostosowana do ekranów urządzeń mobilnych. Dzięki Seoptimer, Screaming Frog oraz Secure Glass badamy różnego rodzaju błędy optymalizacyjne. To podstawa do wyznaczenia dalszego toru działań z zakresu pozycjonowania!


Stacja III OPTYMALIZACJA STRONY INTERNETOWEJ (SEO)

Dzięki uprzednio zebranym informacjom nasi eksperci SEO z Poznania udoskonalą Twoją stronę internetową. Pomajstrują przy kodzie, aby ulepszyć jego strukturę oraz zwiększą szybkość ładowania witryny (odtąd Twoi klienci nawet nie zdążą się zniecierpliwić!).


Stacja IV PRZYGOTOWANIE CONTENTU

Content to niekwestionowany król w internecie! To dzięki niemu można nie tyle przyciągnąć, ile zatrzymać odbiorców. Niezwłocznie przystąpimy do uzupełnienia strony wartościowymi i unikalnymi treściami, a frazy dotyczące Twojego biznesu odpowiednio zagęścimy w witrynie.


Stacja V LINK BUILDING

CW ramach naszej podróży poznańską „Lokomotywą” znajdziemy najlepsze miejsca w sieci, w których można umieścić linki do Twojej witryny www lub sklepu internetowego. Klient powinien Cię jak najczęściej widywać!


Stacja VI RAPORTY ZE STATYSTYK

W tej podróży to nie my prosimy o bilety do kontroli ;) To Ty masz ciągły wgląd do efektów naszych działań związanych z pozycjonowaniem. Na podstawie narzędzi Google Analytics, Google Search Console oraz Semstorm co kwartał przygotowujemy obszerne raporty.

CO ZAWIERA USŁUGA POZYCJONOWANIA?

Sprawdź, co może zrobić dla Ciebie nasza agencja SEO z Poznania! W obrębie pozycjonowania działamy… wielotorowo


Audyt SEO

Dzięki niemu możemy namierzyć ewentualne błędy optymalizacyjne (zwłaszcza w kodzie strony) albo zweryfikować, w jakim stopniu Twoja witryna jest przystosowana do mobilnego szaleństwa XXI wieku ;) To nieocenione źródło informacji i wskazówek: sporządzony przez nas raport pozwoli sprawdzić, jakich słów kluczowych używają internauci w poszukiwaniu konkretnych towarów lub usług. Im więcej danych, tym bliżej na pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania!

Optymalizacja

Na tym etapie przechodzimy już do konkretnych działań. Naoliwiamy całą maszynerię, aby w pełnej krasie zajechała na wysoką pozycję w wyszukiwarce! Precyzyjne wyniki audytu SEO to przepustka do skutecznych prac zarówno nad warstwą techniczną, jak i tekstową Twojej strony internetowej lub sklepu online. Ponadto witryna www musi być responsywna! Nic nie wskazuje na schyłek miłości internautów do urządzeń mobilnych ;)

Link building

Gdy już odpowiednio przeanalizujemy i zoptymalizujemy witrynę, rozejrzymy się za najlepszymi miejscami, w których można pozostawić „ślad” prowadzący do Twojego miejsca w sieci. Nasza agencja SEO z Poznania celuje w mocne domeny, które zdecydowanie podnoszą jakość umieszczonych linków. Oczywiście muszą to być serwisy powiązane tematycznie z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Nie bez znaczenia jest też ruch na danej stronie i jej wiarygodność dla robotów wyszukiwarek.

Mapy SEO

W Google Maps możemy umieścić esencję tego, co znajduje się na Twojej stronie www, aby internauta błyskawicznie znalazł interesujące go informacje. Jest to wyjątkowo przydatna opcja, która doskonale sprawdza się podczas promocji firm lokalnych z fizyczną siedzibą (np. w Poznaniu). Wystarczy, że podasz najważniejsze dane, a Google zaserwuje Cię potencjalnym klientom „w pigułce”!

Blog

Wyszukiwarka Google wyjątkowo ceni strony www, które systematycznie dodają nowy content. Prowadzenie bloga firmowego to bez wątpienia angażująca, ale też niezwykle opłacalna inwestycja. Zyskujesz coś więcej oprócz monetyzacji podjętych działań - Ty i klient możecie się nawzajem poznać. Dodatkowo artykuł blogowy pozwala na umieszczenie bardziej rozbudowanych fraz kluczowych tzw. long tail.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany jest alternatywą dla nachalnych reklam w sieci i jedną z najefektywniejszych form marketingu szeptanego. Nie mówi stricte o towarach lub usługach, a raczej sugeruje klientowi, jak bardzo może ich potrzebować ;) Nasza agencja SEO z Poznania zadba o to, aby został umieszczony w odpowiednich serwisach lub portalach tematycznych, gdzie kręci się najwięcej Twoich potencjalnych odbiorców.

Raportowanie/Analityka internetowa

Analityka internetowa oferuje niespotykane jak dotąd możliwości. Istnieją narzędzia statystyczne, które dają pełen obraz tego, co dzieje się w witrynie. Przekłada się to na precyzyjną znajomość użytkowników, a co za tym idzie możliwość dopasowania strategii biznesowej pod ich preferencje. Wszak w tym już głowa naszej eksperckiej załogi z Poznania!


W drogę!

Dzięki pozycjonowaniu polubią Cię nie tylko roboty indeksujące wyszukiwarek. Nasza agencja SEO z Poznania zadba o Twój korzystny wizerunek zwłaszcza w ludzkich oczach. Naprawimy to, co nie przynosi efektów, uatrakcyjnimy Twoje miejsce w sieci i wywindujemy je na wysoką pozycję. Sumiennie wykorzystamy możliwości, jakie daje nowoczesny marketing, aby umocnić status Twojej firmy w wyszukiwarce.

Ponadto załoga naszej „Lokomotywy” z Poznania stosuje wyłącznie metody White Hat SEO pozwalające uniknąć kary od Google. Wiemy, jakie praktyki mogą solidnie rozjuszyć roboty indeksujące, dlatego pozycjonowanie strony przeprowadzamy mądrze - bez ryzyka wykolejenia ;)

Wszak to nie jedyna kwestia, której powinieneś być świadomy! Umiejętne i bezpieczne pozycjonowanie daje wymierne efekty, jednak wymaga czasu. Nie oczekuj tempa na miarę superszybkiej kolei Shinkansen! Zanim wyprzedzisz konkurencję i uzyskasz wysoką pozycję w wyszukiwarce, może minąć nawet 12 miesięcy. Przygotuj się na dłuższą podróż, za to w wagonie pierwszej klasy z pełną asekuracją!

Plan podróży nakreślony, na horyzoncie nie lada korzyści, a ekipa skora serwować profesjonalizm. Gotowy na trasę? Skontaktuj się z nami albo odwiedź nas w naszym biurze w centrum Poznania, aby porozmawiać o kosztach i szczegółach oferty!