Nie wszystkie serwery są przyjazne WordPressowi dlatego często konieczna jest nasza ingerencja – jeżeli administrator hostingu na to pozwala. Problem z jakim użerają się użytkownicy WordPressa często dotyczy jego aktualizacji lub aktualizacji wtyczek. Co zrobić jeżeli podczas każdej próby aktualizacji w/w rzeczy najpierw WP pyta nas o dane dostępowe do FTP, a kiedy już mu je podamy wówczas wypluwa nam poniższy komunikat:

Rozpakowywanie aktualizacji…
Nie można było utworzyć katalogu.
Instalacja nie powiodła się.

Poniżej moje rozwiązanie problemu, które stosuje i jak na razie się sprawdza:

 

1. Tworzymy na serwerze katalog o nazwie “tmp” i nadajemy mu CHMOD 777. Jest to katalog tymczasowy, w którym przechowywane są pliki tymczasowe – stąd nazwa “tmp” od “temporary” – tymczasowy. CHMOD to nic innego jak prawa dostępu do pliku a liczba 777 oznacza, że możemy w tym katalogu uruchamiać, odczytywać i zapisywać.

2. Tworzymy plik pt. “sciezka.php” a w nim piszemy poniższą formułę:

<?php echo dirname( __FILE__ ); ?>

3. Następnie nasz nowo utworzony plik wrzucamy do folderu z WordPressem (np. obok pliku wp-config.php) po czym uruchamiamy przeglądarkę i wpisujemy ścieżkę naszego pliku: www.adresnaszejstrony.pl/sciezka.php i zapisujemy ścieżkę, która się nam wyświetli.

4. Nastepnie edytujemy plik o nazwie “wp-config.php”, który znajduje się w głównym katalogu WP. Gdzieś w linijce pod hasłem do bazy danych wpisujemy takie oto polecenie wykorzystując ścieżkę, którą zapisaliśmy w punkcie 3.

define(‘WP_TEMP_DIR’,’TWOJA_ŚCIEŻKA/wp-content/tmp’);

 

np.
/** Kodowanie bazy danych */
define('DB_CHARSET', 'utf8');

/** Typ porównań w bazie danych */
define('DB_COLLATE', '');

/** NASZA nowo dopisana linijka */
define('WP_TEMP_DIR','/home/virt/firmakogucik.com.pl/html/wp-content/tmp');

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *